Екатерини
Прозарт Медиа

Екатерини

Шифра на артикл: 006428
Баркод: 9786082560311
Код на производителот: 6428
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот „Екатерини“ е приказна за модерна Пенелопа, која мора да патува и да страда во потрага по својата татковина. Пренесена преку женски наратив, оваа луcидна и полна со хумор лирска проза е сместена во дваесеттиот век на Балканот. Приказната за „обиcхниот“ жживот на жени кои живеат низ турбулентните историски настани нѐ носи во Грcија на поcхетокот на дваесеттиот век, па во Белград, потоа низ Втората светска војна, сооcхувањето со Сталинизмот и соcијализмот, па се до бомбардирањето на Белград. Кнежевиќ силно прикажува традиcионална биографија но преку спеcифиcхен хумор и пародија, демистифирајќи го секојдневието, оставајќи ја нараторката слободно да си ја раскаже нејзината страна на приказната.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Марија Кнежевиќ
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници187

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB