Невидливо
Арс Ламина

Невидливо

Шифра на артикл: 006835
Баркод: 9786082593456
Код на производителот: 6835
Автор: Пол Остер
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказната на „Невидливо“ ја раскажуваат три различни раскажувачи. Романот временски се протега од 1967 до 2007 година и дејството се движи од Морнингсајд хајтс во Њујорк, продолжувајќи во низа случки на левиот брег на Париз, па сè до еден далечен остров на Карибите. Ова е една книга за младешкиот гнев, за незаситноста на сексуалните апетити и за неуморната потрага по правда. Бескомпромисен во поглед на острината на увидот, Остер нè поведува на патување низ замаглените меѓупростори на вистината и сеќавањето, на границата меѓу авторството и идентитетот, така создавајќи едно дело со незаборавна моќ што ја потврдува неговата репутација на „еден од најспектакуларно инвентивните американски писатели“. Пол Остер (1947 г.) е еден од најзначајните современи американски писатели, поет, есеист, сценарист, режисер и преведувач. Со својот општествен ангажман се вбројува меѓу највлијателните критичари на современиот свет, особено на современото американско општество.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Пол Остер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB