Виножито зад душата : роман за дипломатијата
Магор

Виножито зад душата : роман за дипломатијата

Шифра на артикл: 006994
Баркод: 9786082236278
Код на производителот: 6994
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Зборовите се како чуда, само со нив мора да бидеш внимателен, умешен и неен.“ Милан Јазбеc Писателот Милан Јазбеc, кој е наедно актуелен амбасадор на Република Словенија во Република Северна Македонија, со префинет, лирски стил во изразувањето, вешто ги плете боите на виноитото во душата на главниот лик на оваа приказна – стариот и искусен словенечки дипломат, кој е наедно и познат писател, номиниран за Нобелова награда за книевност. Или, како што ќе рече академик Луан Старова во предговорот на македонското издание на овој роман: „Тој ја сака и ја брани својата татковина далеку од неа, со сета своја интелектуална храброст и моќ, со сета емотивност и култура, со максимален напор да се разбере и сака другиот... Во cелиот свој дотогашен живот, главниот лик сите свои искуства и кризи успешно ќе ги надминува со својот постојан модус вивенди - пишувањето и станува и автор на бестселер и добитник на Нобеловата награда...“ „Виноито зад душата“ е роман што не се пропушта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Милан Јазбец
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници196

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB