Нема ножеви во кујните на овој град
Прозарт Медиа

Нема ножеви во кујните на овој град

Шифра на артикл: 008113
Баркод: 9786082560236
Код на производителот: 8113
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во некогаш убавиот град Алепо, едно сириско семејство навлегува во трагедија и пропаст. Убавата и темпераментна Савсан флертува со претставници на законот и владејачката партија, по што се бара себеси во религијата, за жал, никогаш не наоѓајќи спасение. Таа и нејзините браќа, сестри и мајка полека се задушуваат од насилството и распаѓањето во Алепо, додека нивните животи се ограбувани од брутален режим. Дејствието во наградуваниот роман се одвива помеѓу 1960-тите и 2000-тите години, прикажувајќи ни ги целосно системите на страв и контрола. Со елоквентност и чесна објективност, Калед зборува за прогонот на целото општество.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Калед Калифа
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници263

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB