Талкачи
Или-Или

Талкачи

Шифра на артикл: 008455
ISBN: 9786084525684
Код на производителот: 8455
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Талкачи на Олга Токарчук е метафора за современиот човек, кој е во постојано двиење. Романот претставува патување низ просторот, континентите и вековите, мешавина од судбини на различни луЌе, информаcии за необични феномени и научни предавања, кои читателот ги конзумира како во воз чии патниcи постојано се менуваат и раскауваат различни приказни. Целта на патникот е да се откачи од реалноста, која е хаотична, сурова и гнила, додека современиот човек е талкачот кој го преуредува светот. Ова е личната визија на Олга Токарчук за светот, чиј напредок го уништува духовното, а го овековечува материјалното. „Талкачи“ е добитник на полската награда Нике за 2008 г.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Олга Токарчук
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници396

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB