Ѓубре
Или-Или

Ѓубре

Шифра на артикл: 008458
Баркод: 9786084525394
Код на производителот: 8458
Автор: Ирвин Велш
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„ќубре“, кој има поднаслов „Антибиографија“, е сурова приказна за трагедијата на едно дете, за семејната бруталност, страдањето и тешкото детство. Во хуморот има тага, во трагедијата – комедија, во гротеската – фарса. Во спомените од детството се патува по пеколот, а не по чудесните предели на фантазијата и сеќавањата. „ќубре“ е историја на семејниот пекол, раскаана од дете кое сето тоа веќе го има зад себе, но од некакви причини не престанува да биде дете. Романот е студија за семејната патологија раскаана на фасcинантен начин од сопственото искуство на писателот. Кучок поседува необичен нараторски талент, кој му овозмоува да ги раскаува наједноставните или најсуровите настани на фасcинантен начин. Тој умешно ги меша стиловите, се слуи со неологизми, дијалект, ги контаминира фразеологизмите и поговорките.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ирвин Велш
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници425

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB