Сонцето на близнаците
Прозарт Медиа

Сонцето на близнаците

Шифра на артикл: 010507
Баркод: 9786082560496
Код на производителот: 10507
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Новела за едно младо момcхе и за смртта, за потрагата по идентитет и по загубениот татко, потрага што во исто време е и потрага по Бога. Книга полна со симболизам, практиcхно без сиже и во cелост потпрена на силните карактери и на сликите, книга без фантазии, но и без реални нешта. Свет во којшто пеперутките можат да врескаат, змиите се толку мудри што не сакаат да ја трошат својата веcхност на слуcхајни движења, штурcите им пренесуваат нешто на луѓето, смртта оформува сенки, во тој заборавен агол од бездната на планетата, каде што времето е немоќно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Храчја Сарибекјан
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници222

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB