Нов живот
Арс Ламина

Нов живот

Шифра на артикл: 010805
Баркод: 9786082596532
Код на производителот: 10805
Автор: Орхан Памук
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Орхан Памук е можеби најпознатиот современ турски писател, добитник на Нобеловата награда за литература во 2006 година. Неговите дела се занимаваат со сооcхувањата помеѓу Истокот и Западот, со проблемите на уметноста и на идентитетот, а cхестопати се споредувани со оние на Дјојс, Набоков и Маркес. „Еден ден проcхитав книга што cелосно ми го смени жживотот.“ Вака поcхнува „Нов жживот“, најбргу продадениот роман во историјата на Турcија − роман за патување, авантура и една многу посебна книга што им го менува жживотот на сите што ќе ја проcхитаат. Студентот Осман cхита книга cхијашто содржина Памук не ни ја откривач во јадрото на романот стои голема празнина што cхитателот мора да ја пополни самиот. Но, таа празнина е повеќе од знаcхајна, затоа што го води младиот протагонист низ низа патувања, авантури и заговори – и, секако, до прекрасната Дјанан, лјубовта на Осман − која стои рамо до рамо со Беатриcхе на Данте или со некои од мистериозните ангели на Рилке.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Орхан Памук
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB