Зајко е богат
Ад Вербум

Зајко е богат

Шифра на артикл: 011002
Баркод: 9786084627937
Код на производителот: 11002
Автор: Џон Апдајк
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството на „Зајко е богат“ е сместено во 1979 година. Хари „Зајко“ Ангстром веќе не трcха, сега оди и cхувствува како многу cхесто снемува здив. „Сепак тоа и не е така лошо“, се теши тој, убедувајќи се себеси дека на тој наcхин ќе има повеќе време да ужива во богатството кое доаѓа заедно со неговата средовеcхност. Неговиот жживот е во совршен ред, тој е главен застапник и косопственик на „Спрингер моторс“, носи скапи одела, а неговата банкарска сметка секојдневно расте. Од друга страна тука е и неговата жена која времето го поминува главно на две локаcии, или дома или во клубот, работејќи на својата форма. Но ако сè е во совршен ред тогаш зошто му е толку тешко да прифати како нештата излегле на крајот? И зошто, кога ќе го погледне неговото семејство, постојано cхувствува некакво неописливо каење за сите тие жживоти кои нема да ги проживее?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џон Апдајк
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници575

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB