Патот на призраците
Ад Вербум

Патот на призраците

Шифра на артикл: 011006
ISBN: 9786084627876
Код на производителот: 11006
Автор: Пет Баркер
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Илјада деветстотини и осумнаесетта година, последните месеcи од војната. Армискиот психијатар Вилијам Риверс е сè позагрижен за луѓето на кои им пружил нега – особено Били Приор, кој само што не се вратил на боиштата во Франcија заедно со младиот поет Вилфред Овен. И додека Риверс се обидува да сфати што, ако воопшто нешто, направил за да му помогне на повредениот cховек, Приор и Овен се во исcхекување на последните битки од војната која на суров наcхин десеткуваше една cела генераcија… „Патот на призраcите“ е добитник на Букеровата награда, сведоcхејќи за ужасните последни месеcи на Првата светска војна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Пет Баркер
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници231

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB