Прирачник за прекрасни луѓе
Прозарт Медиа

Прирачник за прекрасни луѓе

Шифра на артикл: 013954
Баркод: 9786082560694
Код на производителот: 13954
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога дваесет и двегодишната Марла ќе открие дека е неочекувано бремена, таа посакува семејство, но се соочува со несигурност и неизвесна иднина со нејзиното талентирано момче, Лијам, со постојаната опасност од нејзината цимерка Дани, некогашна проститутка и закоравен наркоман и некажаните, но преголеми потреби на нејзиниот помлад брат, Гавин, кој има проблеми со слухот. Марла е под закана на синдромот на фетален алкохолизам (состојба предизвикана од консумирање на алкохол за време на бременоста) но таа сепак, покажува огромна храброст, отворено барајќи помош и задржувајќи го умот отворен кон решенија, и покрај тоа што ја губи работата, ја крши раката во сообраќајна несреќа… И покрај сè, Марла е подготвена да признае дека сака повеќе за своето дете отколку што во тој момент може да му даде.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џенифер Спруит
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници358

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB