А Бабукар одеше на чело
Артконект

А Бабукар одеше на чело

Шифра на артикл: 043439
Баркод: 9786084852353
Код на производителот: 43439
Достапно веднаш
0 МКД
260 МКД
260 МКД
4,21 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„А Бабукар одеше на cхело“ е современа италијанска приказна за cхетвориcа млади луѓе од разлиcхни африкански земји, кои едно лето ќе се најдат во Перуџа во потрага по поубава илузија. Оваа дводневна приказна е тивка тензија. Фатена и пресликана стварност, навидум банална. Во низа епизоди романот раскајува за недофатливата нормалност на достоинствениот јживот и за она што имигрантскиот јживот го содрји: стравовите, јелбите, носталгијата. Романот „А Бабукар одеше на cхело“ од Џовани Доѕини е италијанскиот добитник на Наградата за литература на Европската Унија за 2019 година.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џовани Досини
Издавач Артконект
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници150

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB