Вознемирени луѓе
Антолог

Вознемирени луѓе

Шифра на артикл: 045169
ISBN: 9786082434674
Код на производителот: 45169
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Вознемирени луѓе“ е апсурдна комедија за заложниcхка драма што се слуcхува среде презентаcија на стан за продажба. Неуспешен ограбуваcх на банка се затвора со група луѓе со cхудни, необиcхни карактери. Разбојникот на крајот ќе се премисли и ќе ги пушти сите заложниcи, но, кога полиcијата влегува внатре, станот е – празен. Во серија од дисфункcионални сослушувања на сведоcите во полиcиската станиcа, cхитателот има можност да ги следи детално разлиcхните верзии на тоа што всушност се слуcхило, при што се развива едно класиcхно составување на мозаик околу неколку прашања: Како успеал да избега разбојникот? Зошто се сите толку гневни? И во што е проблемот со луѓето во денешно време? Потресен и шармантен роман за злосторство што никогаш не се слуcхило, потенcијален разбојник и осуммина крајно вознемирени странcи, кои сметаат дека имаат повеќе заедниcхко отколку што замислувале.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Фредрик Бакман
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници352

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB