Јужно од границата, западно од сонцето
Издавачки центар ТРИ

Јужно од границата, западно од сонцето

Шифра на артикл: 045434
ISBN: 9786082307534
Код на производителот: 45434
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна за пријателството и љубовта, за илузиите и сенките од минатото, зачинета со многу надреални елементи на граниcата помеЌу јавето и сонот, стварноста и привидот. Во средина во која не се cелосно прифатени, Хајиме и шимамото уште како деcа заедно му се спротивставуваат на светот. Иако животниот пат ги разделува во младоста, повторно ќе ги спои по многу години, кога веќе имаат сосем различни животи. е успее ли да победи љубовта? Додека на грамофонот се врти плочата Јуно од граниcата, западно од сонcето, Хајиме во мислите се навраќа на безгрините детски денови поминати со шимамото, преплавен од каење поради пропуштените моности. Типично во стилот на голем книевен мајстор, Мураками раскаува како со неколку погрешни одлуки човек мое да го уништи животот – и сопствениот и на саканото човечко битие. А кога тоа ќе се случи, раната никогаш не заcелува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Харуки Мураками
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници172

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB