Џени
Мартина

Џени

Шифра на артикл: 045869
Баркод: 9786084626848
Код на производителот: 45869
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Норвешката нобеловка Сигрид Унсет во својот роман џени ткае тажна лјубовна приказна за младата девојка џени, која, поради големиот копнеж да биде сакана,да се поcхуствува како жена,запоcхнува лјубовна врска со таткото на својот поранешен вереник. Таа е сосема свесна дека нивната лјубовна врска нема иднина и е надвор од моралните вредности на општеcтвото,сепак копнежот да биде сакана,да се поcхуствува како жена,копнежот барем и на неколку моменти да ја поcхуствува лјубовта е посилен од разумот. Поради таа своја постапка таа доживува големо страдање,тага,оcхај,безнадежност...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сигрид Унсет
Издавач Мартина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници277

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB