Американа
Артконект

Американа

Шифра на артикл: 046820
ISBN: 9786084852513
Код на производителот: 46820
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Среде воената диктатура во Нигерија, кога сите се обидуваат како што знаат и умеат да побегнат од земјата, двајца тинејџери лудо ќе се вљубат додека околу нив светот тоне во хаос. Се разбира, безмилосната реалност ќе им ги скрши срцата, но по тринаесет години Ифемелу и Обинзе повторно ќе се сретнат на другиот крај од светот и ќе се обидат одново да ја откријат својата младешка страст. Американа е длабока и нежна љубовна приказна која се обидува да одгатне дали љубовта сè уште е важна во светот во кој живееме. Храбар, топол, мудар и искрен роман, наградуван со бројни признанија, омилен и кај критиката и кај читателите. „Прекрасен и длабок роман на една од најзначајните авторки на нашето време.“ Тајмс „Комично и пркосно, а во исто време и толку мудро дело… Брилијантна книга.“ Сан Франциско кроникл „Американа е редок настан во современата книжевност: сочна и срдечна љубовна приказна која во исто време е и остра критика на вредностите во нашето општество.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Чимаманда Нгози Адичи
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници599

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB