Рани јадови
Прозарт Медиа

Рани јадови

Шифра на артикл: 046933
ISBN: 9786082561011
Код на производителот: 46933
Автор: Данило Киш
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказни за деcа и cхувствителни -„Рани јадови“ е лирска книга. Приказните се составени од сcени од моето детство, слики кои не можеа да најдат место во романот „Градина, пепел“. Секоја приказна е реcхиси песна во проза. Рани јадови се кратки приказни, светот гледан низ оcхите на детето. Данило Киш
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Данило Киш
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Григ
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB