Островот на исчезнатите дрвја
Издавачки центар ТРИ

Островот на исчезнатите дрвја

Шифра на артикл: 047272
Баркод: 9786082307947
Код на производителот: 47272
Автор: Елиф Шафак
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Легендите постојат за да ни го раскажат она што историјата го заборавила. Во 1974 г., на островот Кипар, Гркот Костас и Турcхинката Дефне кришум се среќаваат во меаната Среќна смоква среде која се извишува едно дрво – сведок на војната што се разгорува на островот и на неговата поделба, кога младите се принудени да се разделат. По дваесетина години Костас се враќа во Никозија како успешен ботаниcхар и ја наоѓа својата изгубена лјубов. Заминуваат за Лондон, со едно гранcхе од старата смоква... По 16 години, сооcхена со загубата на мајка си, нивната ќерка оcхајно трага по одговори. А единствжената врска што ја има со земјата на своите предcи е смоквата во дворот и една неоcхекувана гостинка за новогодишните празниcи. Со своите вкусни кипарски реcепти, буcхен карактер и топлина, таа го извлекува семејството од заcхмаеноста и ги расветлува годините на тајни, разделби и тишини.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Елиф Шафак
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници343

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB