Пред да заспиеш
Икона

Пред да заспиеш

Шифра на артикл: 047293
ISBN: 9789989168581
Код на производителот: 47293
Автор: Лин Улман
Достапно веднаш
0 МКД
599 МКД
599 МКД
9,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Преку блажено несигурниот глас на нараторот Карин, Пред да заспиеш се враќа назад, од денешниот Осло до Бруклин во 1930 година, за да ги поврзе емоционалните наследства на семејството Блум. Карин истовремено е разиграна и меланхолична – сериска заводничка која се самодефинира како спротивност на жените во нејзиниот живот: нејзината мајка, Ани, заводлива, манипулативна и мелодраматична; нејзината сестра Јулија, нереализирана жена и мајка, поради сомневањата во неверствата на нејзиниот сопруг; тетка Селма, најгневната старица на светот, а нејзината баба-војник Јуне се обложува дека Карин ќе биде проклето најдобар војник од сите нив. Вешто напишаниот роман Пред да заспиеш на Лин Улман има особено софистицирана литературна форма и јасен поглед на тајните коишто демнат под површината на бракот и на љубовните односи.“ – New York Times –
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Лин Улман
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување0
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB