Моцарт 2.0
Муза

Моцарт 2.0

Шифра на артикл: 047387
ISBN: 9786084906223
Код на производителот: 47387
Автор: Дорж Бату
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
оцарт 2.0“ е роман за Волфганг Амадеус Моцарт, кој умира во 1791 година во Виена, но се буди во 2018 во Њујорк. Веројатно, не би се нафатиле да читате еден толку „луд“ роман? Но, што ако авторот не е само егзибиционист и вљубеник во неофантастиката во книжевноста, туку музички образован познавач на целото творештво на Моцарт, на времето во кое живеел и на најпикантните детали од неговата биографија, така што секој чекор на Волфганг по развревените улици на современиот Њујорк изгледа толку уверливо што читателот и самиот посакува да го фати композиторот под рака и да му ги објасни „ѓаволските појави“ на XXI век? Дорж Бату е еден од најпопуларните украински писатели на денешницата, автор на четири бестселери.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Дорж Бату
Издавач Муза
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници470

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB