Заеби ја сега илјадарката
Прозарт Медиа

Заеби ја сега илјадарката

Шифра на артикл: 048038
Баркод: 9786082561035
Код на производителот: 48038
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Заеби ја сега илјадарката е антивоен роман чиј заплет се базира на комедија на збунетост. На 29 август 1993 година, две групи војници, една хрватска и една бошњачка, се наоѓаат на нишан една со друга, без притоа да знаат кого држат на нишан. Имено, и двете групи ќе дојдат до многу „оригинална“ идеја да облечат непријателски униформи за потребите на тајната задача. Така, целосно ќе го обесмислат најважното прашање во секоја војна: „Кои се „наши“, а кои се „нивни“? „Борис Дежуловиќ се обидува да одговори на најважното прашање на сите наши војни: кој кому е непријател и што се случува со непријателот кога ќе ја смени униформата? Во времето кога е напишан, романот зборувал за сè уште неодамнешното минато и за воените рани кои се половично свежи. Денес, минатото е далечно, но раните се посвежи. Патриотите ги кубат крастите. Прашањето кој кому е непријател, е поактуелно од што било…“ Миљенко Јерговиќ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Борис Дежуловиќ
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници289

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB