Љубовта е таа што не ја разбираме
Бата Прес

Љубовта е таа што не ја разбираме

Шифра на артикл: 048211
ISBN: 9786082531663
Код на производителот: 48211
Автор: Барт Мујарт
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еден врел јулски ден семејството се вози со автомобил, а потоа возачот наеднаш кочи и се случува кавга во која се откриваат застрашувачки тајни. Еден дождлив ден стигнува веста са смртта на член на семејството и за тестаментот според кој наследник станува и сосема непознат човек. Еден сосема обичен ден некој се сели од куќата и од корен се менува сѐ. Романот „Љубовта е таа што не ја разбираме“ го создаваат три стории раскажани од перспективата на неименувана тинејџерка. Низ различни епизоди од нејзиниот живот, како случајно избрани вињети, авторот Мујарт го опишува кршењето на една дисфункционална фамилија и децата оставени да ги собираат нејзините семејни парчиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Барт Мујарт
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници94

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB