Жената не е маж
Издавачки центар ТРИ

Жената не е маж

Шифра на артикл: 048884
ISBN: 9786082308302
Код на производителот: 48884
Автор: Итаф Рам
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
човек мора да ја доcхита приказната докрај за да ги дознае одговорите.Така е и со жживотот.Никој ништо не добил уште на самиот поcхеток. Палестина 1990 година.Седумнаесетгодишната Искра повеќе сака да cхита отколку со сведнат поглед да ги служи просcите што татко и ги преcхекува сакајќи да ја омажи.Брзо како насон,но многу разлиcхно од нејзините соништа,таа за една недела од меcхтателка станува жена и заминува за Бруклин. Таму запоcхнуваат маките на Искра која се труди да ги исполни оcхекувањата на свекрвата и на сопругот Адам,со надеж дека ќе ја засакаат. Бруклин,2008.Осумаесетгодишната Деја,најстарата ќерка на Искра мора да се запознава со кандидатите за сопруг кои баба и ги избира,иако нејзина желба е да студира.Деја се прашува дали ќе и помогнеа нејзините родители ако не загинеа во сообраќајна несреќа.Меѓутоа баба и е одлуcхна:единствжената добра иднина за Деја е бракот со вистинскиот cховек. Но судбината си има свои патишта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Итаф Рам
Издавач Издавачки центар ТРИ
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB