Угризи
Артконект

Угризи

Шифра на артикл: 049891
ISBN: 9786084852643
Код на производителот: 49891
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Збирката „Угризи“содржи педесетина прози што жанровски може да се определат како кратки кратки раскази, жанр во којшто Андреј Блатник е вистински мајстор на раскажувањето. Заедничко на расказите во книгата им е тоа што се фокусираат врз судбински, пресвртни моменти во кои се наоѓаат главните ликови, кога секој избор што треба да го направат се чини погрешен. Иако расказите од „Угризи“ се замислени како скици или кратки сцени со отворен крај, тие пулсираат со драматичност и имаат емотивен интензитет на роман. И токму ова ги расказите на Блатник толку привлечни за читање и препрочитување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Андреј Блатник
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници124

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB