Ноември
Муза

Ноември

Шифра на артикл: 049894
ISBN: 9786084906254
Код на производителот: 49894
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најуспешната чешка писателка на денешницата Алена Морнштајнова повторно изненадува. Нејзиниот најнов роман е драматична приказна за едно обично семејство, кое една ноемвриска ноќ е разделено од големата историја. Марија Хајна е приведена за време на демонстрациите против власта и осудена на дваесет години затвор. Знае дека нема да ги види своите деца како растат, а во живот ја одржуваат само писмата. Паралелно со нејзината приказна се одвива и приказната за девојчето Магдалена, кое е одземено од родителите и сместено во „санаториум“. Нивните приказни еден ден ќе се сретнат, но сосема поинаку од начинот на кој тие очекуваат и копнеат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Алена Морнштајнова
Издавач Муза
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници310

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB