Светиот волк
Прозарт Медиа

Светиот волк

Шифра на артикл: 052159
ISBN: 9786082561172
Код на производителот: 52159
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со богата хтонска фантазија што си подигрува со ситниот ежедневен живот движејќи се по тунелите од подземниот кон земниот свет и обратно, „Светиот волк“ на Елена Алексиева е проза што е од оние ретки со кои читателот влегува во соучесничка дружба. Наспроти непредвидливата, многу интересна фабула на овој роман, она што ги плени нашата читателска љубопитност и радост, е сижетно-стилската моќ на авторката, нејзината раскажувачка дарба и специфично чувство за хумор. Алексиева се (само)открива со секоја епизода од романот кога животите на ликовите се витални и мистериозни, смешни и повредливи. Денес, кога читателската култура осетно опаѓа, задоволство е да се открие вака контрастно, ефектно и сложено дело во кое распознаваме мајсторска вештина, што и во гротескноста не ја губи својата непосредна хумана сила. (Александар Прокопиев)
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Елена Алексиева
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници422

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB