Рајот што беше повторно најден
Икона

Рајот што беше повторно најден

Шифра на артикл: 053955
Баркод: 9786082210100
Код на производителот: 53955
Достапно веднаш
0 МКД
599 МКД
599 МКД
9,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во почетокот на владеењето на Кристијан Вилхелмсон, кој беше третиот, последен крал-странец што владееше тука на Исланд,* еден фармер по име ?тејнар живееше во ?лидар, во областа викана ?тејнахлидар. ?еговиот татко го крсти така по камењата кои се стркалаа од планината пролетта кога тој се роди. Во времето кога започнува нашава приказна, ?тејнар веќе беше оженет и имаше две мали дечиња: ќерка и син. ?ој ја беше наследил фармата ?лидар од својот татко. Во тие времиња, за Исланѓаните се зборуваше дека се најсиромашните луѓе во Европа, исто како што биле и нивните татковци, дедовци и прадедовци и сè така до првите доселеници. ?о тие веруваа дека пред многу векови било златното доба на Исланд, време во кое Исланѓаните не биле само обични фармери и рибари како сега, туку херои и поети од благородно потекло, кои поседувале оружје, злато и галии. Исто како и останатите момчиња од Исланд, и синот на ?тејнар бргу научи да биде Викинг од благородно потекло и си изделка секири и мечови...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Халдор Лакснес
Издавач Икона
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници329

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB