Vita
Албас

Vita

Шифра на артикл: 056591
Код на производителот: 56591
Автор: Melania G. Mazzucco
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Mes miliona italianëve që zbarkuan në Nju – Jork më 1903 – in, me ëndrrën e një të ardhmeje më të ndritur ndodheshin dhe dy fëmijë: Diamanti, dymbëdhjetë vjeç, dhe Vita, nëntë. Të dy kushërinj të largët, të nisur nga një katund i mjerë i Italisë së Mesme, të magjepsur pas premtimeve të Amerikës, që u takon fati të rriten në një botë të egër shfrytëzuese, dhunuese dhe shpërfillëse, mes ngasjeve vrastare të qyteteve të mëdha dhe vetmisë së ultësirave të pafundme.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Melania G. Mazzucco
Издавач Албас
Возраст 18+ години
Јазик Албански
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници428

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB