По трагите на црниот Петар
Антолог

По трагите на црниот Петар

Шифра на артикл: 060488
ISBN: 9786082436685
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Часовниците спијат. Времето чека. Добропознатата дружина тринаесетгодишни девојки и момци ги очекува ново искушение во градскиот парк. Малеч бара од нив да му ја вратат ќерката Лазули. За да ја реализираат задачата, добиваат можност да го сопрат времето. Меѓутоа, паркот е граница меѓу два света, а границата ја чува Црниот Петар. Возбудлива како интересен филм, оваа приказна ќе ја потврди силата на другарството. Оваа драматична и застрашувачка, но и топла и урнебесно духовита приказна, прекрасно ја заокружува сагата за тинејџерите кои се соочуваат со натприродни сили. Со последниот дел од трилогијата станува очигледно дека Мореа Баниќевиќ се издигнува во една од водечките авторки на жанровска литература за деца и млади во регионот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мореа Баниќевиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Edouard Louis
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Webber Katherine
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Celeste Ng
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joanna Quinn
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Taylor Jenkins Reid
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Karen Joy Fowler
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Raven Leilani
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB