Телефонската говорница на крајот од светот
Антолог

Телефонската говорница на крајот од светот

Шифра на артикл: 094130
ISBN: 9786082436876
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата е инспирирана од вистинска телефонска говорница што се наоѓа во североисточниот дел на Јапонија. Авторката пишува приказна за жена што ги изгубила своите мајка и ќерка во цунамито во 2011 година и е принудена да патува низ тагата, но и низ животот пред себе. Јуи првпат ќе чуе за „телефонот на ветерот“ додека води разговор на својата радиоемисија. Јавувач, кој исто така изгубил близок во цунамито во 2011 година, раскажува за говорницата преку која гласот му го предаваш на ветерот и тој го пренесува отаде овој свет. Моќен и трогателен, внимателно напишан и предизвикувачки роман. Месина пишува јасно и воздржано, со способност да открие многу во само неколку реда. Во книгата владее мир и тишина, и тоа на секое движење му дава уште поголемо значење. Зборовите имаат тежина и се чини дека нема реченица што е вишок. Приказната на Јуи трогнува, возбудува и го грее срцето – сè во иста мера.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Лаура Имаи Месина
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници207

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB