Прекачување
Норша

Прекачување

Шифра на артикл: 094150
ISBN: 9786084901068
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Чешкиот писател Матеј Хоржава по романот „Ракија“ повторно ѝ се претставува на македонската публика со романот „Прекачување“ во кој скоро патеписно ги раскажува своите доживувања во непознатите краишта на Грузија. На релација Тбилиси - Прага во време кога патувањето е многу ограничено, авторот многу успешно ни ги доловува обичаите, секојдневниот живот, духоборите и секако многу интересните и разновидните пијалаци на Грузија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Матеј Хоржава
Издавач Норша
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници153
Димензија21 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB