Градина
Муза

Градина

Шифра на артикл: 094162
ISBN: 9786084906377
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јарослав се враќа во домот од своето детство во мигови на еден голем животен пресврт и пораз. Таму наоѓа само стара куќа со голем двор, кој сега е во ужасна состојба, иако некогаш претставувал гордост на семејството. Сепак, по уништената кариера, токму градината околу куќата и работата во неа е она што му останува, како последно безбедно засолниште за телото, душата и умот. Подоцна се запознава со соседите и веќе почнува да верува дека неговиот нов свет полека се разгранува и дека ќе може да пронајде смисла во животот. Сепак, еден ненадеен поглед кон самиот себеси се покажува многу покошмарен од сè што дотогаш можел да си замисли и да си дозволи. Ќе се најде ли некој што ќе го сфати и ќе му подаде рака? Каде е границата меѓу отфрлањето и прифаќањето на неприфатливото? Има ли излез од таа мрачна ноќ?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Петра Дворжакова
Издавач Муза
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници170

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB