Скала
Муза

Скала

Шифра на артикл: 094164
ISBN: 9786084906360
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Украинецот Анатолиј успева да си купи куќа во Шпанија, куќа „со потенцијал“, која во моментот на купувањето не е по негов вкус, преполна е со гоблени и украси, останати од претходната, почината сопственичка, но по реновирањето треба да се претвори во куќа од мечтите. Сепак, избива војната во Украина и Анатолиј мора својата куќа да ја претвори во привремено (или трајно) засолниште за своите мајка, сестра, тетка, едноног чичко, како и за другарката на сестра му, кучето на тетка му и двете мачки на мајка му. Наместо да ужива во мирот на својата куќа, Анатолиј најпосле потпира скала на ѕидот за да се качува во својата спална со гоблени избегнувајќи ги бескрајните зајадливи коментари на бегалците.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Евгенија Кузњецова
Издавач Муза
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници236

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB