Госпоѓа Сабина

Госпоѓа Сабина

Шифра на артикл: 094244
ISBN: 9786082014746
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Возбудлив роман за животот на едно етаблирано семејство од Загреб и неговите амбиции кои одат подалеку од тоа што го дозволуваат ограничените ресурси. Гламурозното однесување е маска зад која се скриени длабоки финансиски проблеми. Ова е моќна приказна за единствената Сабина, зад чија прекрасна става се крие морално чудовиште, кое за да ги задоволи своите раскошни потреби не бира средства за да стигне до посакуваната цел. Кумичиќ го критикува алчното и неморално население и го отсликува лажниот сјај на високото општество, а градот го претставува како место за пропаст. Прочитајте зошто ова е ремек-дело во хрватската книжевност, едно од најдобрите во кое, несомнено, ќе најдете современа приказна и инспирација за морални победи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Еуген Кумичиќ
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници266
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB