Пред светлото

Пред светлото

Шифра на артикл: 094234
ISBN: 9786082014883
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Среќата е птица која влетува во кафез без врата, па одлетува ненадејно кога ќе посака. Животот на Тонка и Пепек јури со распнато едро преку брановите, се бори со олујата под наоблаченото небо на кое само одвреме-навреме се појавува светлината и веднаш се губи, а тие продолжуваат да едрат со распнато едро надежи, во демек мирното пристаниште од кое конечно светнува таму каде што завршува олујата. Растргнати во светот во кој преживуваат само злите и снаодливите, и нивните социјалистички идеали, се борат против општествената неправда во која додека едните дишат во блескавата светлина на моќта и златото, другите се борат во калот на животот. Но, колкумина би подале рака за да ги извлечат од калот кон својот посветол свет?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Вјенцеслав Новак
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници160
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB