Мелита

Мелита

Шифра на артикл: 094260
ISBN: 9786082015040
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мелита е првиот општествено-социјален роман во хрватската книжевност. Се зборува за современите општествени настани, падот на аристократијата и лицемерието на високото општество во Загреб. Романот ја следи судбината на една жена припадничка на тоа општество, која завршува со пропаст и ментално растројство. Навидум благородна, срдечна и морална, таа е сè освен тоа. Всушност, таа е само добра актерка и голема заводничка, која поради неможноста да ги контролира своите страсти и нагони истовремено психички уништува многу други ликови во романот, каде мајсторски се испреплетени љубовта, емоциите, лицемерието, надежта и копнежот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јосип Еуген Томиќ
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници436
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB