Гуливеровите патувања
Магор

Гуливеровите патувања

Шифра на артикл: 003001
Код на производителот: 3001
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
5,10 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гуливеровите патувања се смета за една од најголемите сатири напишани на англиски јазик. Книгата ги опфаќа патувањата на Лемјуел Гуливер во четири чу- десни кралства. Книгата може да се чита на бројни начини: како авантуристичка книга за деца со фантастична содржина, како вивисекција на вечните човечки слабости и нега- тивни карактеристики, како урнебесна комедија со монтипајтоновски дух... Брилијантна комбинација на авантура, хумор и филозофски размисли, Гуливеро- вите патувања е едно на најтрајните ремек-дела во светската литература.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Средно образование
Автор Џонатан Свифт
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Хомер
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
120 МКД
1,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.15 MB