Комплет работни листови по математика
Арс Ламина

Комплет работни листови по математика

Шифра на артикл: 003246
ISBN: 5310328000077
Код на производителот: 3246
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
295 МКД
295 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој комплет работни листови по математика претставува збир на дидактички ресурсни материјали за пониските одделенија во основното деветгодишно образование, како и за предучилишна возраст, а според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембридј. Дополнети со упатства со конкретни идеи за нивна употреба, комплетите ги обезбедуваат потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите. Овие работни листови се реупотребливи. На нив може да се пишува и со обичен фломастер или маркер, а се брише со хартиено марамче, обична ткаенина или сунѓер. Комплетот содржи: - 16 илустрирани работни листови со активности од повеќе области од програмата по математика.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Училиштни комплети
Автор /
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.64 MB