Дидактички игри по математика (4-6 одделение)
Арс Ламина

Дидактички игри по математика (4-6 одделение)

Шифра на артикл: 003247
ISBN: 9786082475264
Код на производителот: 3247
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
295 МКД
295 МКД
4,77 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој комплет ресурси преставува збир од математички дидактички игри наменети за учениците од 4 до 6 одделение во основното деветгодишно образование според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембридј. Дополнети со упатства за играње, игрите даваат можност за совладување на математичките вештини на едукативен и забавен начин, како во училница, такак и надвор од неа. Овие игри се реупотребливи. На нив може да се пишува со обичен фломастер, а се брише со хартиено марамче, ткаенина или сунѓер. Комплетот содржи: - 16 илустрирани игри со упатства, кои покриваат повеќе области од програмата по математика за 4 до 6 одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Училиштни комплети
Автор /
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници16

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
Цена 295 МКД
4,77 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.56 MB