Математика 2 : збирка задачи со тестови и активности
Арс Ламина

Математика 2 : збирка задачи со тестови и активности

Шифра на артикл: 000471
ISBN: 9786082594392
Код на производителот: 471
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на МеЌународниот центар за испити на Кембриx, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р.Македонија. Содршините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Биротот за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата моност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува вана компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содрани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Второ одделение
Автор Ирена Богданоска, Билјана Стојоска-Златков, Ана Сенчук, Катерина Атанасова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници110

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.97 MB