Математика 2, вежбанка
Арс Ламина

Математика 2, вежбанка

Шифра на артикл: 060722
ISBN: 9786082676555
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот Математика за второ одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката се изучуваат содржини од темите: Броеви и броење, Геометрија, Операции со броеви, Мерење и Работа со податоци. Вежбанката има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните содржини по математика, на ученикот, низ игровни активности, полесно да ги постигне очекуваните резултати поставени во програмата, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Второ одделение
Автор С. Јакимовиќ, И. Богданоска, М. Алиу
Издавач Арс Ламина
Училишна година Второ одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.98 MB