Акции

Black Friday во книжарниците на Литература.мк од 23 до 27 ноември

23.11.2022.
Black Friday во книжарниците на Литература.мк од 23 до 27 ноември
Black Friday во книжарниците на Литература.мк од 23 до 27 ноември

 

Во рамките на големиот шопинг-настан Black Friday (Блек фрајдеј), од денеска (23 ноември), па сѐ до 27 ноември (недела), во книжарниците на „Литература.мк“ ќе има попусти до 70 отсто на книги и 30 отсто на дел од гифт-програмата.

На листата со намалувања се многубројни бестселери, современи класици и книги за деца и млади од издавачката куќа „Арс Ламина“. Има специјална понуда и на книги за возрасни и за деца од 100 и 200 денари.

Со 30% попуст можат да се набават сложувалки од „Блубрд“, ранци од брендовите „Поло“ и „Икра“, како и коцки од „Kоби“. За време на Black Friday има и посебна понуда на еден плус еден производ, од избрани брендови. Имено, при купување на еден производ од брендот за играчки „Енџино“ или од „Серда“ (ранчиња и облека), производот со пониска цена не се наплаќа.

Попустите важат и за онлајн-нарачките на книгите, преку интернет-страницата www.literatura.mk.

Книгите се достапни во сите книжарници. Сложувалките ги има во сите продажни места (освен во „Веро Центар“), додека најголем избор од гифт-програмата е застапен во „Литература.мк суперстор“ во „Сити мол“ и „Ист гејт мол“.

Каталогот со попустите можете да го проследите на следниот ЛИНК.

 

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

10.
Jun.
Акции
Под слоганот „Земи здив, нурни во добра книга“, издавачката куќа „Арс Ламина“ ја почнува својата летна продажна акција што ќе трае од...
01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.66 MB