Акции

Нова акција во Литература.мк за месецот на менталното здравје: Книги за личен развој и самопомош на попуст до 20 отсто

18.05.2023.
Нова акција во Литература.мк за месецот на менталното здравје: Книги за личен развој и самопомош на попуст до 20 отсто
Нова акција во Литература.мк за месецот на менталното здравје: Книги за личен развој и самопомош на попуст до 20 отсто

Мај е месец посветен за подигнување на свеста за менталното здравје. Менталното здравје е составен дел на општото здравје, а претставува важен сегмент во балансот и сигурноста на поединецот, семејството и работниот колектив.

Со цел зголемување на свесноста за психичката состојба, издавачката куќа „Арс Ламина“ оваа година го одбележува месецот на менталното здравје со акција во која ги прави книгите со оваа тематика подостапни до сите читатели. Имено, во акцијата, која ќе се реализира од 18 до 31 мај 2023 година, во сите продажни места на изданија на „Арс Ламина“ книгите за личен развој и самопомош ќе бидат со (препорачан) попуст до 20 отсто.

Во кампањата се вклучени 18 наслови, од релевантни домашни и странски автори.

Станува збор за книгите што поттикнуваат личен развој, креативност и професионален успех: „Без правила“ од Рид Хејстингс и Ерин Маер, „Да се смислува и да се талка“ – Џеф Безос, „Завршете со позитивна нула“ од Бил Перкинс, „Распаметен: петнаесет размислувања за креативноста, умот и бизнисот“ и „Упатство за употреба на креативниот ум“ од Дејв Бирс и „Паун во Земјата на Пингвините“ од Б. Џ. Галагер Хејтли и Ворен Х. Шмит.

Вклучени се и бестселерите за самопомош: „Е баш ме заболе“ и „Сè е за*бано“ од Марк Менсон, „Мала книга за хиге“ и „Уметноста на создавање спомени“ од Мајк Викинг, „Уметноста на едноставното живеење“ од Шунмио Масуно, како и мотивациските наслови: „Гласот во нашата глава, зошто е важен и како да го користиме“ од Итан Крос, „Не слушате кога ви зборуваат: Што пропуштате да слушнете и зошто е важно тоа“ од Кејт Марфи, „Океј сум! Помагајте!“ од Анабел Ривкин и Емили Мекмикан. На листата се и мотивациски книги од домашни автори, како: „Зошто јас?“ од Мартин Јованоски и „Инспирирај се за промени“ од Радмила Костова-Мила и Иван Лапчевиќ.

Изданијата на попуст се достапни во поголемите книжарници и во сите книжарници на „Литература.мк“.

Каталогот со сите изданија нa попуст можете да гo погледнете подолу:

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

10.
Jun.
Акции
Под слоганот „Земи здив, нурни во добра книга“, издавачката куќа „Арс Ламина“ ја почнува својата летна продажна акција што ќе трае од...
01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.68 MB