Акции

Подготвени за училиште со „Литература.мк“

15.08.2023.
Подготвени за училиште со „Литература.мк“
Подготвени за училиште со „Литература.мк“

За среќен и успешен почеток на новата учебна година, книжарниците „Литература.мк“ ја почнуваат продажната акција „Подготвени за училиште“, која ќе трае од 15 август до 10 септември. Во понудата се попусти до 30 отсто на селектирани производи за училиште од повеќе брендови. На намалување до 30 отсто се ранците од Herschel – глобалниот бренд за ранци и други додатоци за секојдневна употреба, со препознатлив безвременски дизајн.

Со попусти до 30 отсто се ранци, чанти и паричници од популарниот бренд FUNKO со мотиви од препознатливите ликови од цртаните на „Дизни“, „Војна на ѕвездите“, „Сајнфилд“, „Спејс Џем“, „ДС Комикс“, „Мини Маус“, „Чарли и фабриката за чоколада“ и друго. До 30 % намалување има и на ранци, несесери, паричници, капи, маици со популарни ликови од стриповите и цртаните  (Спајдермен, Бетмен, Мики Маус, „Војна на ѕвездите“,  „Фроузен“,  LOL) од Cerda. Исто така, до 30 проценти попуст има и на ранци, чанти, кутија за ручек и друго од брендот POLO.

Омилените ранци на средношколците и студентите, од врвниот европски бренд YKRA се на 20 отсто попуст.  

Во продажната акција има и до 30 отсто попусти на училишни материјали од брендот Giotto (фломастери, лепило и друго). Блокчињата, како и тетратките и тефтерите со мек и тврд повез од Skriptie се на намалување до 20 отсто. Школската опрема се комплетира со едукативните изданија и книгите со активности од „Арс Ламина – публикации“,  кои се на 30 отсто попуст. Во акцијата се вклучени изданијата од серијалите: „Учиме со Софија“, „Сезнајковци“, „Одгатни ме“, „Железница на чувствата“, „Кој каде живее“ и „Умствени вежби“.

Попустите важат и за онлајн-нарачките преку http://www.literatura.mk.

Во книжарниците на „Литература.мк“ може да се најде сѐ што е потребно за новата учебна година, од гуми до глобуси: ранци, тетратки, школски прибор, едукативни помагала, дидактички прибор, креативни изработки, забавно-едукативни изданија, книги со активности, книги за почетно пишување, сликовници, читанки и лесно читливи лектири. На листата се и збирки задачи по математика, физика, вежбанки за општество, природни науки, македонски јазик и музичко, за основните и за средните училишта.

Во продолжение разгледајте ја целата понуда од продажната акција „Подготвени за училиште“ во „Литература.мк“.

https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.775 МКД
93,45 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
120 МКД
1,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
148 МКД
2,39 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.735 МКД
76,62 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.7 MB