Акции

Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“

27.01.2024.
Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“
Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“

Да ги прославиме светските денови на лего-коцките и на сложувалките!

Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% попуст на 300 производи од „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“.

28 јануари е датумот кога е поднесен патентот за глобално познатите сетови од коцки. Од четириесеттите години на 20 век, со „LEGO“ луѓето создаваат свои светови, коцка по коцка. Од четириесеттите, „LEGO“ секогаш е омилениот подарок во кој можат да уживаат сите генерациите, од намали до најголеми.

Ве каниме да ја зголемите возбудата за викендот со новитети од омилените коцки и сложувалки во вашата колекција. Со новата продажна акција на literatura.mk сега можете да си ги купите омилените „LEGO“ сетови и сложувалки од брендовите „Eurographics“ и „Bluebird“ со попуст од 20%.

Повеќе од 150 лего-сетови ве очекуваат на literatura.mk/proizvodi/lego/popusti.

Не пропуштајте ја можноста да си ги купите сетовите што долго ги посакувате.

 

29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките, совршен ден за вежбање на мозокот. Истражувањата покажуваат дека кога редиме сложувалки, ги користиме двете страни на мозокот. А секојдневното редење загатки ја подобрува меморијата, когнитивната функција и вештините за решавање проблеми.

За поголем предизвик зачинете ја викенд-забавата и изберете си ја омилената од огромниот избор сложувалки од познати уметнички дела и други уникатни фотографии, сега со 20% попуст на literatura.mk/proizvodi/eurographics+blue-bird/popusti.

 

* Акцијата важи за одредени производи само за онлајн-нарачки на https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti.

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Лего 055672
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.667 МКД
59,34 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 055595
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
729 МКД
11,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 053782
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.780 МКД
109,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.119 МКД
18,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.119 МКД
18,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.119 МКД
18,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
645 МКД
10,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 050758
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.295 МКД
53,32 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 050756
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
15.699 МКД
254,03 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 050724
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.139 МКД
50,79 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
16.
Oct.
Акции
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во &bdquo...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB