Акции

Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“

27.01.2024.
Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“
Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“

Да ги прославиме светските денови на лего-коцките и на сложувалките!

Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% попуст на 300 производи од „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“.

28 јануари е датумот кога е поднесен патентот за глобално познатите сетови од коцки. Од четириесеттите години на 20 век, со „LEGO“ луѓето создаваат свои светови, коцка по коцка. Од четириесеттите, „LEGO“ секогаш е омилениот подарок во кој можат да уживаат сите генерациите, од намали до најголеми.

Ве каниме да ја зголемите возбудата за викендот со новитети од омилените коцки и сложувалки во вашата колекција. Со новата продажна акција на literatura.mk сега можете да си ги купите омилените „LEGO“ сетови и сложувалки од брендовите „Eurographics“ и „Bluebird“ со попуст од 20%.

Повеќе од 150 лего-сетови ве очекуваат на literatura.mk/proizvodi/lego/popusti.

Не пропуштајте ја можноста да си ги купите сетовите што долго ги посакувате.

 

29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките, совршен ден за вежбање на мозокот. Истражувањата покажуваат дека кога редиме сложувалки, ги користиме двете страни на мозокот. А секојдневното редење загатки ја подобрува меморијата, когнитивната функција и вештините за решавање проблеми.

За поголем предизвик зачинете ја викенд-забавата и изберете си ја омилената од огромниот избор сложувалки од познати уметнички дела и други уникатни фотографии, сега со 20% попуст на literatura.mk/proizvodi/eurographics+blue-bird/popusti.

 

* Акцијата важи за одредени производи само за онлајн-нарачки на https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti.

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Лего 055672
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.667 МКД
59,34 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 055595
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
729 МКД
11,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 053860
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.180 МКД
100,00 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 053851
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.299 МКД
37,20 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 053782
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.780 МКД
109,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
995 МКД
16,10 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
995 МКД
16,10 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
995 МКД
16,10 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
645 МКД
10,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Лего 050758
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.295 МКД
53,32 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
16.
Oct.
Акции
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во &bdquo...
12.
Oct.
Акции
За Денот на книгата „Хари Потер“, одлучивме да организираме „гивавеј“, составен од книга по избор (во издание на&...
15.
Aug.
Акции
Попусти до 30 отсто на селектирани производи за училиште од повеќе брендови, oд 15 август до 10 септември.
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB