Акции

За овој Први април стани херој и „Влези во легендите“!

26.03.2024.
За овој Први април стани херој и „Влези во легендите“!
За овој Први април стани херој и „Влези во легендите“!

Потребна е посебна храброст, вештини и реквизити да се тргне во непознати води, во потрага по авантура. Дали си доволно храбар да станеш пират, викинг или можеби витез и да влезеш во легендите?

Ние ќе ти помогнеме да станеш херој!

Во оваа возбудлива единица ги имаме сите потребни реквизити изработени од кожа, дрво и пластика: шлемови, штитови, мечеви, секири, лакови и стрели, со специјална понуда.

Подготвени? Тргнуваме!!!!

 

Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%, во која сите љубители на легендарните авантури може да си ги набават потребните колекционерски дрвени и кожни реквизити, вешто креирани по мерка на фантазијата. Германскиот бренд за играчки VAH ексклузивно е достапен во понудата на „Литература.мк“, со квалитетни играчки од природни материјали,  изработени со посебно внимание на деталите. Нивната традиционална изработка ја оживува историјата.

За овој Први април набави ги сите потребни реквизити од германскиот бренд за играчки VAH, со намалување од 20%. Стани херој и „Влези во легендите“!

*Акцијата е достапна за одбрани производи во „Литература.мк суперстор“ во „Скопје сити мол“, „Ист гејт мол“ и „Дајмон мол“ како и онлајн преку https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti

 

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.190 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
980 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
985 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.690 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.190 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.795 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.730 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
998 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
16.
Oct.
Акции
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во &bdquo...
12.
Oct.
Акции
За Денот на книгата „Хари Потер“, одлучивме да организираме „гивавеј“, составен од книга по избор (во издание на&...
15.
Aug.
Акции
Попусти до 30 отсто на селектирани производи за училиште од повеќе брендови, oд 15 август до 10 септември.
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB