Како да снимиш филм
КСЦ Полица

Како да снимиш филм

Шифра на артикл: 005063
ISBN: 9786084850014
Код на производителот: 5063
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како да снимиш филм Дознај: како изгледал првиот игран филм, а како сега се снимаат филмовите што е тоа кадар кој сé уcхествува во снимањето на филмот што прават: режисерот, сcенаристот, актерите, директорот на фотографија, сcенографот, кинематографот... Пробај: да снимиш анимиран и документарен филм да напишеш сcенарио да собереш друштво и да ги поделиш улогите да го режираш твојот прв игран филм
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Радивоје Андриќ
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
1.299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB