Што ако...? - Прашања и активности за љубопитни умови
Арс Ламина

Што ако...? - Прашања и активности за љубопитни умови

Шифра на артикл: 042781
ISBN: 9786082591988
Код на производителот: 42781
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ШТО АКО ПОСТОЕШЕ КНИГА ШТО ГИ НЕМА СИТЕ ОДГОВОРИ, ТУКУ САМО ПОСТАВУВА ПРАШАЊА? Прашањето е нешто многу моќно! Империи се граделе и се распаѓале поради прашања. Прашањата поттикнуваат длабоко размислување и ја будат љубопитноста. Страниците на оваа книга се полни со прашања. Смешни, егзотични, провокативни, па дури и одвратни! Не грижете се ако не ги знаете одговорите – бидете горди на тоа што сте доволно храбри да поставувате прашања за сè. Користете ја оваа книга како прв чекор во патувањето до границите на вашиот ум и свет. Прашањата, како и разговорите што ги поттикнуваат, можат да го променат светот – особено кога овие разговори се претвораат во активности, овозможувајќи им на децата како вас да замислат и да се впуштат во подобра иднина. Што ако некоја книга не ви кажува само како да размислувате, туку ве охрабрува да размислувате со своја глава? Сите големи, значајни активности почнуваат со прашањето: Што ако...? Што ако можевме да патуваме низ времето? Или да одиме во вселената?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Мет Мури, Ендру Р. Мекхју
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници240

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB