Математика 9 одделение : збирка задачи со тестови за 9 одделение во деветгодишното основно образование
Арс Ламина

Математика 9 одделение : збирка задачи со тестови за 9 одделение во деветгодишното основно образование

Шифра на артикл: 001826
ISBN: 9786082477107
Код на производителот: 1826
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка на задачи, наставни листови и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити Кембридј, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содржините од збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот и работната тетратка, како и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Деветто одделение
Автор Весна Бојаџиева, Елена Апостолоска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници206

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.96 MB