Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение
Арс Ламина

Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение

Шифра на артикл: 060715
ISBN: 9786082479163
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа збирка претставува дополнување и проширување на националната програма по БИОЛОГИЈА за деветто одделение во основното образование. Прашањата и задачите во оваа збирка имаат различну нивоа на сложеност, со што можат да се утврдуваат различните степени на знаење на ученикот (препознавање, сфаќање, примена, анализа, синтеза и евалуација), а се составени од домашни автори со долгогодишно работно искуство во наставата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Деветто одделение
Автор Б. Илиева, С. Ристевска, Д. Клековска
Издавач Арс Ламина
Училишна година Девето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.66 MB